Dr Sklar radi kao psihoanalitičar sa punim radnim vremenom u privatnoj praksi u Londonu. Predavač je i supervizor Psihoanalitičkog instituta u Londonu, gde drži kurs Ferenci i savremena psihoanaliza. Predaje širom Evrope, Amerike i južne Afrike, a njegovi psihoanalitički radovi su prevedeni na italijanski, španski, francuski i portugalski. Preko trideset godina vodi Balint grupe namenjene psihijatrima i lekarima opšte prakse. Tokom svoje uspešne karijere bio je potpredsednik Evropske psihoanalitičke federacije, kao i član Izvršnog odbora Svetske psihoanalitičke asocijacije.
Duboko zainteresovan za teme traume, regresije, psihosomatike, psihoze i psihoanalitičke procene. Sa izuzetnom psihološkom osetljivošću i hrabrošću on se susreće kako sa ličnim istorijama svojih pacijenata, tako i sa istorijama društava i kultura, stvarajući analitički prostor u kome može slobodno da se misli o najtežim osećanjima i najneprijatnijim istinama.
Beogradska publika će imati priliku da čuje i diskutuje njegov rad Velaskez i transmisija psihoanalize, u kome se kroz analizu Velaskezove slike Mlade plemkinje bavi temom prenosa psihoanalize mlađim generacijama. Kroz delove biografije čuvene psihoanalitičarke An Mari Sandler on oslikava njene unutrašnje borbe, kao i njenu odlučnost da pomogne da se vrati psihoanaliza nacifikovanom Psihoanalitičkom društvu Nemačke, DPG-u. Naime, 1936. god DPG-u je saopšteno iz Ministarstva kulture Nemačke da Psihoanalitički institut u Berlinu može da opstane samo pod uslovom da ustupi svoju zgradu i pridruži se drugim granama psihoterapije i da pod vodjstvom Matijasa Geringa doprinese razvoju Nove nemačke psihoterapije. Čitanje Majn kampfa je postalo obavezan deo psihoterapijskog treninga, a svi Jevreji su isključeni iz organizacije. An Mari Sandler, nemačka jevrejka po poreklu, kao dete je izgubila sposobnost da razume i govori nemački. Kao odrasla žena uspela je da pomiri rascep u sebi između ljubavi prema nemačkoj kulturi, i mržnje i straha od nemačkog antisemitizma, da opet progovori nemački i da pruži dragocen doprinos sedam decenija dugom oporavku psihoanalize u Nemačkoj.
Tribina će se održati 11. oktobra 2019. u Čitaonici fonda umetnosti grada Beograda, Knez Mihailova 56, s početkom u 19.00 časova.
Prevod je obezbeđen, ulaz je slobodan, dobrodošli!
Informacije o događaju kao i propratna fotografija preuzete su odavde.